Kalite Anlayışımız

Ana Sayfa » Kalite Anlayışımız

Kalite Belgelerimiz

Kalite Anlayışımız

Çağ Un, üretiminin tüm süreçlerinde kaliteyi en üst seviyeye taşımayı amaçlar. Hammadde seçiminden başlayan ve tüketiciye nihai ürün teslimatı ile sonlanan bu sürecin tamamı özenle takip edilir. İnsan sağlığını ve güvenliğini en önemli amaç olarak belirleyen Çağ Un, kalitenin ilk adımını hammadde seçimi olarak belirler. Üretim tesisimize gelen buğdayların tamamının 150 dakika ile 200 dakika arasında değişen detaylı bir analiz süreci vardır.

Bu analizlerden bir tanesi de GDO ihtimalini devre dışı bırakmak adına yapılan soya Elisa Testi’dir. Tüm bu testlerde uygun değerlere sahip buğdaylar seçilerek değerlerine göre farklı gruplara ayrılır ve 20 adet çelik hububat silolarında ayrı şekilde depolanır. Bu gruplama yapılırken müşteri memnuniyetine zarar vermemek adına protein, glüten, index, sedimantasyon, gecikmeli sedimantasyon parametlerinin tamamı dikkate alınır. Sonrasında üretim hattına dahil olan hammaddelerimizden, tamamen kapalı üretim hatlarında el değmeden un ve yan ürünler üretilmektedir. Üretim hattında tavlama aşamasında alınan numunelerin kalite kontrol yöntemleri ile değerleri belirlenir.

Bu kalite değerlerine göre el değmeden üretilen unlar gruplara ayrılır ve 23 ayrı çelik un silosunda en dikkatli şekilde muhafaza edilir. Müşterilerimizin beklentilerine göre son ürün analizlerimiz değişmektedir. Kalite analizlerinin tamamı sonuçlanmadan kesinlikle ürün sevkiyatları yapılmamaktadır. Bu testler; rutubet, protein, kül, gluten, index, sedimantasyon, gecikmeli sedimantasyon, farinograph, amilograph testleridir. Çağ Un, müşteri memnuniyeti ve insan sağlığı bilinci ile sektörünün en ileri seviye laboratuvar analiz yeteneklerine ve kalite bilincine sahip firmalarının başında gelmektedir. Bu kalite bilincinin sonucu olarak HELAL BELGESİ, ISO2200 ve ISO9001 kalite belgelerini almıştır. Uluslararası anlamda geçerliliği olan birçok kalite belgesini de alma yolunda emin adımlarla ilerleyen Çağ Un, kalite anlayışı olarak her zaman zirveyi hedeflemektedir.

Çağ Un - Teklif Formu

Ürünlerimiz İle Alakalı Teklif Almak için Aşağıdaki Alanları Doldurunuz.